www.szybkieczytanie.pl  

SUKCESY

 • Nasza firma Liderem Biznesu 2005
 • Oddział naszej szkoły w Wiedniu - Schule für Schnelles Lesen und Lerntechniken zajął I miejsce w kategorii "Debiut Roku" w plebiscycie na najlepszą polonijną firmę w Austrii 2005 roku zorganizowanym przez redakcję miesięcznika "Polonika"!

  Otrzymaliśmy również nagrodę specjalną od firmy DiTech za najlepszy produkt skierowany szczególnie do Polonii. Patronat nad plebiscytem objął Wirtschaftsverband Wien oraz Wydział Ekonomiczno-Handlowy Ambasady RP w Austrii.

 • Rekord Guinnessa
 • Na początku sierpnia 2002 r. zgodnie z regulaminem londyńskiego Biura Rejestracji Rekordów Guinnessa podjęliśmy czynności przygotowawcze, zgłosiliśmy do przedstawiciela londyńskiego Biura w Polsce pana Zenona Pustelnika i ogłosiliśmy próbę bicia światowego rekordu Guinnessa w Szybkim Czytaniu podczas prowadzonych
  I Otwartych Mistrzostw powiatu Lwóweckiego w Szybkim Czytaniu, imprezie towarzyszącej Ogólnopolskiemu Festiwalowi Filmów Komediowych w Lubomierzu. W dniu 11 sierpnia 2002 r. przeprowadzono eliminacje i zgodnie z regulaminem do finału zakwalifikowano 6 osób.

  W finale czytano tekst zawierający 2200 słów (pięć stron formatu A-4) i test na rozumienie (21 pytań) przygotowany przez redaktora Grzegorza Koczubaja ze Słowa Polskiego.

  I miejsce - Katarzyna Sobolewska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Tempo czytania: 35 483 słowa na minutę. Stopień rozumienia: 95,2%! (test zawierał 21 pytań). Efektywność czytania: 33 780 słów na minutę! Rekord Świata.

  II miejsce - Karolina Szypulska, uczennica Gimnazjum nr 2 w Bolesławcu. Tempo czytania: 33 587 słów na minutę. Stopień rozumienia: 62%. Wynik również lepszy od dotychczasowego rekordu świata!

  III miejsce - Przemysław Dubiel, uczeń Gimnazjum nr 1 w Lubomierzu. Tempo czytania: 22 147 słów na minutę - 53% rozumienia.

  IV miejsce - Aron Bogusz, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubomierzu. Tempo czytania: 14 027 słów na minutę - 66% rozumienia.

  V miejsce - Wioleta Środa - uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubomierzu. Tempo czytania: 11 775 słów na minutę - 53% rozumienia.

  VI miejsca nie przyznano. Katarzyna Herba nie ukończyła czytania. Pech sprawił, że skleiły jej się dwie kartki tekstu i spadły ze stolika.

  Katarzyna Sobolewska jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Kurs szybkiego czytania ukończyła w 2000 r. Przed kursem była bardzo dobrą uczennicą, po kursie wzorową! Mama Kasi, choć trudno jej uwierzyć w to, jak Kasia czyta, jest z niej dumna. Kasia potrafi czytać dwukrotnie szybciej, ale w finale tych mistrzostw zwolniła i przy dużym tempie czytania skupiła się przede wszystkim na stopniu rozumienia. I to osiągnęła!

 • IV Mistrzostwa Polski w Szybkim Czytaniu - 2002 rok
 • Do finału zakwalifikowało się 8 naszych absolwentów. Podczas przeprowadzonych w dniu 25 maja 2002 r. w Warszawie, Wicemistrzostwo Polski na 2002 rok zdobyła Katarzyna Dominika Herba, uczennica mgr. Bogusława Chrzana prowadzącego oddział Szkoły TUBAJ w Świeradowie Zdroju.

  Kasia urodziła się w Lwówku Śląskim. Obecnie jest uczennicą Gimnazjum w Lubomierzu. Interesuje się sportem, czyta literaturę popularno-naukową i fantastyczną. Jej pasją jest muzyka klasyczna. Codziennie czyta około 10 książek! Nabyte umiejętności szybkiego czytania i poznane techniki uczenia się, przyczyniły się do jeszcze lepszych wyników w nauce.

  Jako najmłodsza i najszybciej czytająca finalistka IV Mistrzostw Polski otrzymała od Marszałka Sejmu Marka Borowskiego specjalną nagrodę rzeczową.

 • III Mistrzostwa Polski w Szybkim Czytaniu - 2000 rok
 • W trakcie prowadzonych kursów uczniowie Czesława Tubaja osiągali tempo czytania znacznie przewyższające dotychczasowy rekord Polski. Stąd została podjęta decyzja, aby jego absolwenci wzięli udział w mistrzostwach Polski. Pomysł był trafny. Po półfinałach w Katowicach do finału zakwalifikowało się siedmioro jego wychowanków, co stanowiło 1/3 ogółu finalistów. W finale jego podopieczni zajęli następujące miejsca: - Karolina Faryś - Mistrzostwo Polski i nowy rekord Polski.
  - Małgorzata Skowronek - czwarte miejsce.
  - Izabela Fałat - szóste miejsce.
  Pozostali zajęli miejsca od 8 do 14.

  Aby skrócić czas nauki i mieć czas na basen, tenis, narty czy grę na instrumentach muzycznych zdecydowała się zapisać na kurs szybkiego czytania prowadzony przez Czesława Tubaja. Rozpoczynając kurs czytała w tempie 195 słów na minutę, po kursie ponad 17 000 słów na minutę z bardzo dużym procentem rozumienia (70 - 90%). Dotychczasowy rekord od 1998 r. wynosił 4 000 słów na minutę z 50% stopniem rozumienia. Karolina ustanowiła nowy - 20 374 słowa na minutę z 55% stopniem rozumienia - czterokrotny wzrost tempa czytania i większy stopień rozumienia. To zapoczątkowało w Polsce rywalizację w szybkim czytaniu z wykorzystaniem techniki "czytania fotograficznego"!